Porównaliśmy ceny oprogramowania do sprzedaży biletów

Jak pisaliśmy wcześniej, porównując funkcje dostępnego na rynku oprogramowania, istnieje na rynku tylko trzech wydawców oferujących oprogramowanie do sprzedaży biletów dla przewoźników osobowych. Są to Teroplan S.A. z produktami PP-Bilety, Przewozy i Kasa Konduktorska, Infokub, oferująca oprogramowanie Bilet-SQL i Dworzec-SQL oraz early2pay z produktami e-bileterka i e-dworzec.

Poniżej przedstawimy różnice w cennikach wszystkich tych produktów, przygotowane na podstawie stron internetowych wydawców.

PP-Bilety – koszty

Strona internetowa:  http://informica.net.pl/rozwiazania/dla-przewoznikow/pp-bilety.html

Oprogramowanie firmy Teroplan domyślnie obsługuje tylko bilety jednorazowe i w tej wersji kosztuje 1 590zł. W cenie użytkownik otrzymuje trzymiesięczny abonament, co oznacza, że ma dostęp m.in. do aktualizacji programu oraz konsultacji telefonicznych i mailowych. Roczny abonament kosztuje 1 250zł. Bez niego za aktualizację, wynikającą z wprowadzonych usprawnień lub dostosowania programu do nowych regulacji prawnych, zapłacilibyśmy nawet 1 100zł. Potrzeba aktualizacji może wystąpić również w przypadku konieczności zakupienia nowego urządzenia. Dodatkowe stanowisko kosztuje 1 500zł. Pozostałe funkcje miesięcznych ujęte są  w dodatkowo płatnych modułach:

Obsługa EM‑Kart (umożliwia  przedłużenie okresu ważności biletów miesięcznych i okresowych z wykorzystaniem EM-Karty) – 800 zł

Tabliczki przystankowe – 1 190 zł

Zakładka Koordynacja (tworzenie tabel rozkładu jazdy w zadanych relacjach) – 700 zł

Zestawienia sprzedaży i rozliczenia z innymi przewoźnikami – 790 zł

Raporty kasowe – 790 zł

Analizy – 1 490 zł

Import rozliczeń z innego stanowiska – 790 zł

Roczny abonament na każdy z modułów kosztuje dodatkowo po 250zł.

Posiadając tylko program PP-Bilety przewoźnik nie ma możliwości prowadzenia sprzedaży biletów miesięcznych.

Podsumowując, zakup podstawowej wersji programu do sprzedaży biletów jednorazowych i obsługi EM-Kart na jedno stanowisko, z rocznym abonamentem na aktualizacje to koszt 3 300zł.

Wersja pełna, zawierająca wszystkie funkcjonalności i abonament roczny na program i każdy moduł, przy jednym stanowisku to koszt 10 580 zł. Abonament w każdym kolejnym roku będzie wynosił  3 000zł.

BiletMSQL i DworzecSQL – koszty

Strona internetowa: http://www.infokub.com.pl/

Na początku trzeba zaznaczyć, że to oprogramowanie, w przeciwieństwie do pozostałych nie działa w autobusach i służy wyłącznie do obsługi sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych w stacjonarnych punktach sprzedaży.

BiletMSQL, przeznaczony dla małych przewoźników nie posiadających własnego dworca kosztuje 1 100zł za każde stanowisko. Aktualizacja do nowszej wersji programu kosztuje jednorazowo od 500zł (ceny zmieniają się w zależności o tego, o ile wersji wykonywana jest aktualizacja – im więcej wersji, tym koszt jest wyższy), a abonament na stałe aktualizacje kosztuje, w zależności od ilości stanowisk od 750zł do 2 600zł rocznie. Podstawowa wersja z abonamentem na roczne aktualizacje, przy obsłudze jednego stanowiska kosztuje więc 1 850zł.

Program DworzecSQL oferuje dodatkowe moduły do obsługi dworca, takie jak Dyżurny ruchu, Informacja i Moduł rozliczeń z przewoźnikiem obcym. W wersji podstawowej kosztuje 2 200zł za każde stanowisko, a abonament na roczne aktualizacje, w zależności od ilości stanowisk kosztuje od 1 125zł do 3 900zł rocznie. Koszt zakupu programu i rocznych aktualizacji na jedno stanowisko wynosi więc 3 325zł.

e-dworzec  koszty

Strony internetowe: http://www.oferta.e-dworzec.pl  http://www.e-bilterka.pl

Oprogramowanie e-dworzec obsługuje wszystkie możliwe kanały sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych (sprzedaż w autobusie, na dworcu i przez Internet).. Możliwa jest przy tym sprzedaż biletów miesięcznych również w autobusie, na tej samej drukarce fiskalnej, która może być wykorzystana w punkcie stacjonarnym. Aktywacja i konfiguracja urządzenia fiskalnego w systemie e-dworzec centralny kosztuje jednorazowo 99zł.

Abonament podstawowy za korzystanie z e-dworca centralnego wynosi 49 zł miesięczne (588zł rocznie). Cena abonamentu obejmuje dostęp do kopii zapasowych danych na serwerach e-dworzec, aktualizacje oprogramowania e-dworzec oraz moduły: rozkłady jazdy, zestawienia dopłat dla Urzędów Marszałkowskich, szczegółowe analizy sprzedażowe, raporty, rozliczenia kierowców i kasjerów.

Abonament dla aplikacji e-bileterka wynosi 29 zł miesięcznie (348 zł rocznie), a cena abonamentu zmniejsza się wraz ze wzrostem ilości urządzeń współpracujących z aplikacją. Aplikacja mobilna  pozwala na sprzedaż biletów jednorazowych i miesięcznych oraz szybkie przedłużanie biletu miesięcznego przy użyciu kodu QR. Abonament obejmuje użytkowanie oraz aktualizacje oprogramowania.

Tabela

Abonament dla e-dworca stacjonarnego wynosi 99 zł miesięcznie (1 188zł rocznie) i obejmuje użytkowanie oraz aktualizacje oprogramowania. E-dworzec stacjonarny umożliwia sprzedaż biletów w punktach stacjonarnych. Pozwala na wydrukowanie wielu biletów miesięcznych jednym kliknięciem.  Rozszerzenie e-dworca stacjonarnego o moduł umożliwiający sprzedaż i rozliczanie wielu przewoźników (tzw. sprzedaż obcą) to koszt 99 zł miesięcznie.

Wersja podstawowa, z jednym stanowiskiem sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych przez aplikację e-bileterka i rocznym abonamentem kosztuje więc 936zł.

Wersja podstawowa z jednym stanowiskiem sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych w e-dworcu stacjonarnym kosztuje 1 776zł.

Pakiety oferowane przez producentów oprogramowania nie są sobie równe pod kątem użyteczności, ergonomii i posiadanych funkcji. O różnicach między programami pisaliśmy TUTAJ.

W podanych przykładach wszystkie ceny są cenami netto z oficjalnych stron internetowych producentów oprogramowania, a podany koszt nie obejmuje zakupu urządzeń fiskalnych.

Analiza porównawcza

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*