Najpopularniejsza kasa Emar-105 bez homologacji

Wszyscy przewoźnicy organizujący przewozy samochodowe w transporcie pasażerskim zobowiązani są do posługiwania się bileterkami. Są to kasy i drukarki fiskalne przeznaczone do transportu pasażerskiego i rozliczenia ulg ustawowych. Wybór takich urządzeń przez długi okres czasu był ograniczony tylko do kas fiskalnych i  drukarek firmy Emar.

Niespodziewanie, 25 listopada 2016 najpopularniejsze do tej pory zielone drukarki Emar-105 utraciły homologację. W tej chwili nie ma możliwości zakupu nowej drukarki Emar-105. Posiadacze Emar-105 nie mają jednak powodu do niepokoju – w starych drukarkach można jeszcze wymieniać pamięci fiskalne. Będzie to możliwe do czasu wprowadzenia przepisów wycofujących wszystkie kasy fiskalne z papierową kopią paragonów.

Nie jest to pierwsza historia utraty homologacji przez firmę Emar. W kwietniu 2014 roku drukarka fiskalna Printo Bus straciła homologację, a firma Emar nie miała możliwość jej sprzedaży na wiele miesięcy.  Portal Transtica pisał wówczas, że „ pozbawione dopłat zostały nie tylko nowo powstałe firmy, ale także i stare, które przekształciły się np. z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółki.” Cały artykuł: http://transtica.pl/news/88/65/Co-dalej-z-kasami-Emar-Printo-bus.html.

Nowe możliwości

Przez ponad dwadzieścia lat  Emar była jedyną firma, która oferowała kasy i drukarki fiskalne przeznaczone do sprzedaży biletów w autobusach. Tym razem przewoźnicy maja do wyboru również bileterki firmy Posnet, a wraz z nowymi przepisami o kasach fiskalnych pojawią się na rynku kolejne, nowoczesne urządzenia, które będą umożliwiały sprzedaż biletów w autobusach i rozliczenie ulg ustawowych. Bileterek nie zabraknie, a przewoźnicy wymienią stare bileterki na nowe.

przewoźnik

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*